دفتر آموزش و پژوهش
پیوندهای مرتبط
---
اخبار > دانشکده خانواده برای نخستین بار در کشور در دانشگاه آزاد قم تأسیس می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

دانشکده خانواده برای نخستین بار در کشور در دانشگاه آزاد قم تأسیس می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم از تأسیس دانشکده خانواده در این دانشگاه خبر داد و گفت: این دانشکده برای نخستین بار در سطح کشور تأسیس می‌شود که شامل ۱۶ رشته و گرایش تخصصی بوده و در بهمن‌ماه سال جاری افتتاح خواهد شد.
سیف‌الله فضل‌الهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، ضمن تبریک فرارسیدن هفته پژوهش به همه فعالان این عرصه اظهار داشت: وظیفه و رسالت مهم علم، پژوهش و ترویج یافته‌های پژوهشی بین جامعه علمی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم با تأکید بر اینکه رسالت پژوهش تولید علم، نظریه‌پردازی و ترویج فرهنگ علمی در میان پژوهشگران است، افزود: هر جامعه‌ای که نظریه و راهنمای عمل داشته باشد، تحقیقات بنیادی در آن بیشتر بوده و عملاً زمینه برای حل مشکلاتش هم بیشتر است.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر رویکرد دانشگاه‌ها بیشتر پژوهش محوری است، گفت: دانشجویان در دانشگاه آموزش را کسب کرده و پژوهش را هم تا حدودی به دست می‌آورند اما نمی‌توانند از محل این توانمندی‌ها به استقلال خود و جامعه کمک کنند.

فضل‌اللهی با بیان اینکه نسل سوم دانشگاه‌ها به سمت کارآفرینی و حتی دانشگاه‌های فناور رفته‌اند، تصریح کرد: با مقایسه تعداد پژوهش‌های انجام‌شده در کشورهای توسعه‌یافته و درحال‌توسعه مشاهده می‌شود که این نسبت‌ها قابل‌مقایسه با یکدیگر نیستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم بعد دیگر مؤثر نبودن کارهای پژوهشی را به کار نبستن این پژوهش‌ها دانست و خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش و دانشگاه هرکدام کار خود را انجام می‌دهند و این دو با یکدیگر تعامل ندارند و تحقیقاتی هم که در این دو نهاد انجام می‌شود جدا از یکدیگر بوده و با هم ارتباط ندارند.

وی با بیان اینکه رابطه یا پیوند بین بخش تولید و صنعت با دانشگاه هنوز نهادینه نشده است، اضافه کرد: دانشگاه یک موسسه آموزش عالی مرکب از چند دانشکده است که دارای سه ویژگی متمایز استقلال، دارای ثبات شغلی و آزادگی علمی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی تنها دانشگاهی در سطح کشور است که از منابع دولتی استفاده نمی‌کند و 95 درصد منابع از شهریه دانشجویی تأمین می‌شود.

فضل‌اللهی با بیان اینکه استان قم در دو زمینه صنعت فرش دستباف و گردشگری زیارتی به‌عنوان قطب علمی معرفی‌شده است، عنوان کرد: موضوعات این دو زمینه پایش شده و مرکزی برای آن‌ها ایجادشده و کارهای علمی این دو زمینه در حال انجام است.

وی از افتتاح نخستین مدرسه مهارتی فرش ایران در دانشگاه آزاد اسلامی قم خبر داد و گفت: این مدرسه مهارتی در هفته پژوهش با حضور مسئولان استانی در محل دانشگاه افتتاح می‌شود.

 


١٢:٠١ - 1398/09/24    /    شماره : ٢٠٣٦٥    /    تعداد نمایش : ٤٩خروج
پيام های آموزشی و پژوهشي
دوره هاي آموزشي
منابع آموزشي
ساعت
تقويم

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد

UI Design By HadiSoft